ANKARA
Diğer Şehirleri Gör

Anasayfa > Sağlık > Ayak Mantarı Nasıl Geçer

Son Güncellenme : 16 Kas 2013 17:48
SohbetYek Facebook'ta Paylaş

Ayak mantarı nasıl geçer ve iyileşir? Ayak mantar hastalıkları son zamanlarda gittikçe artan hastalıklar aralarında yer alıyor . Yanlızca ayak bakımı yaparak bu hastalığın iyileştirme edilmesi olası değildir. İyileştirme yöntemi ve süresine yönelik aşağı yukarı iki veya üç ay içinde giderilebilmektedir.
Uzmanların görüşlerine yönelik iyileştirme yöntemlerine göz atalım Ayak mantarı ne şekilde geçer Başlangıç aşamasında kalan mantarlar amaçlı krem ve tırnak cilaları kullanılmalıdır. Her gün kullanılması gerekli olan bu ür ünler sayesinde rahatsızlık ilerlemeden duracaktır. Mantarı öldüren maddeler kapsayan haplar sayesinde aşağı yukarı üç ay zaman içinde rahatsızlık iyileştirme edilebilir. Tırnak kalınlaştı ise altındaki mantarı temizlemek amaçlı tırnağı düşüren kremler kullanılır. Tırnak düştükten hemen sonra mantar temizlenir ve yeniden oluşumu engellenir. Şeker hastaları ya da verilen hapları sıkması amaçlı özel durumları kalan hastalar amaçlı lazer ve ışın iyileştirme yöntemleri kullanılmalıdır. Bitkisel tavsiyeler İki kaşık çörek otu toz haline gelene civarında ezilir. Elma sirkesi eklendikten hemen sonra çıkan karışım hastalığın yer aldığı yere sürülür. Çilek, gül, yabani kekik, ve oğulotu iyice kaynatılır. Her gün bir çay bardağı içilir. 8 adet diş sarımsak tuz ile karıştırılır ve dövülür. İçine az oranda alkol ilave edilir . Karışım 4 saat bekletildikten hemen sonra iyice temizlenmiş ve ölü derileri temizlenmiş hastalıklı bölgeye pamukla uygulanır.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.