ANKARA
Diğer Şehirleri Gör

Anasayfa > Güzellik > Fön Nasıl Çekilir

Son Güncellenme : 21 Kas 2013 18:19
SohbetYek Facebook'ta Paylaş

Fön Nasıl Çekilir
Saçlara fön çekmek oldukça yorucu bir iştir. Çünkü saçlara fön çekerken elleriniz oldukça yorgun düşebilir. Fön çekmek kolay bir iş olmadığını da sizlere açıkça söyleyelim. Zamanla fön çeke çeke bu duruma alışabilir hatta bu işte profesyonel bile olabilirsiniz. Saçlarınıza fön çekerken kullandığınız fırça önemlidir. Fön fırçasıyla fön çekmek daha kolay olacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Fön çekerken fön makinesini fırçayla birlikte hareket ettirmelisiniz. Paralel olarak aynı anda hareket etmeli ve fırçayı takip etmelisiniz. İkisi birbirinden bağımsız olarak hareket etmemelidir. Fön makinesini saça ne uzak ne de yakın tutulmalıdır. Çünkü saçları yakabilirsiniz. Zaten fazla tutarsanız saçların yanık kokusunu alabilirsiniz. Bu yüzden çok yakın tutmamanızı tavsiye ediyoruz. Fön makinesini orta derecede çalıştırınız. En yüksek seviyeyi açarak saçların şekillerini bozabilir ve bu işte başarısız olabilirsiniz. Diğer dikkat edeceğiniz nokta ise ısısıdır. Bazı fön makinelerinin özellikleri arasında sıcaklık ayarlaması mevcuttur. Burada sıcaklık orta dereye ayarlayınız. En sıcak ayarda fön çekmeniz kişinin saçını ve derisini yakmanıza neden olabilir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.