ANKARA
Diğer Şehirleri Gör

Anasayfa > Sağlık > Kilo Almak İçin Yenecek Besinler

Son Güncellenme : 16 Kas 2013 17:49
SohbetYek Facebook'ta Paylaş

Kilo Almak İçin Yenecek Besinler ve Yiyecekler
Kilo almak isteyen kişilerin kolay kolay kilo alamadıkları bir gerçektir. Öncelikle şeker içeren ve yağlı olan yiyeceklerin kilo aldıracağını belirtmek isteriz.
Kilo Almak İçin Neler Yiyebiliriz? Bu yiyeceklerin enerjileri fazladır. 1 gram glukozda 4 kalori bulunmaktadır. 1 gram yağda ise 9 kalori bulunur. Yağlı yiyecekler fazla kilo verirler. Ama sağlıklı kilo almak istiyorsak dengeli beslenmeye özen göstermeliyiz. Peki neler yiyebiliriz? Meyve ve meyve suyu şekere sahip olan şeylerdir. Bunlardan bolca tüketmeliyiz. Öğün aralarında yemeklerle beraber içilmelidir. Ekmek, pilav ve makarna gibi yiyecekler hem sağlıklıdır hem de karbonhidratlar açısından her öğünde tüketebileceğimiz yiyeceklerdir. Kilo yaparlar. 2-3 dilim ekmek her öğüne dağıtılabilir. Yemekleri daha yağlı yapabiliriz. Tereyağı, zeytinyağı gibi.. Bir öğünde tamamen yağlı yemekler yiyorsak diğer öğünde bu durumu dengelemeliyiz. Çok kalorili ama az hacimli yiyecekler tüketebiliriz. Midemiz küçük olduğu için çabuk doyma hissi ortaya çıkabilir. Dolayısıyla bol kalorili yiyecekleri tercih edebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.