ANKARA
Diğer Şehirleri Gör

Anasayfa > Sağlık > Varis Nasıl Olur

Son Güncellenme : 10 Kas 2013 9:10
SohbetYek Facebook'ta Paylaş

Varis Nasıl Olur
Bir çok hastalıkta olduğu gibi varis hastalığı içinde insanlar az çok kendisi teşhis etme imkanı bulunmaktadır. Genellikle bacaklarda görülmesi ve cilt dışından farkedilebilmesi sebebiyle erken teşhis imkanı sağlamaktadır. Toplar damarlarda meydana gelen cilt yüzeyinden belirginleşme, kıvrıklaşma ve morarmalar Varis belirtileri arasında sayabileceğimiz etkenlerin başında gelmektedir. Bacaklarınızda butür bulgular görüyorsanız sizlere tavsiyemiz mutlaka bir sağlık kuruluşuna görünmek yada Ücretsiz varis muayenesi imkanı sunan Medical art varis tedavi merkezine hastalığın teşhisi için randevu alarak gelmenizdir.

Varis Nasıl Anlaşılır Varis Belirtileri Nelerdir?
Tüm hastalarda aynı şikayetler görünmeyeceğini hatırlatarak merkezimize başvuran hastalarımızın karşılaştığı şikayetler aşağıdakiler en yoğun olarak yaşanan Varis belirtileri olduğunu söyleyebiliriz.

Bacaklarda meydana gelen ağrı ve kramp
Yorgunluk hissi ve bacaklarınızda ağrı meydana gelip özellikle akşamları yada yatarken uyku esnasında kramp nöbetleri gerçekleşiyorsa hastalık riski oldukça yüksektir.

Kaşıntı Uyuşma ve Karıncalanma Problemi
Karıncalanma, yanma ve bacaklarda meydana gelen uyuşmalarda varis belirtileri arasında olup %90 oranında hastaların yaşadığı ortak sorunlar arasındadır.

Ödem şişlik ve Bacaklarda Terleme
Yukardaki sonuçlara ek olarak bacaklarınızda şişlik, ödem ve terleme sorunu yaşayanlardansanız mutlaka bacaklarınızı incelemeniz özellikle toplar damarların geçtiği kısımlara dikkat etmelisiniz.

Varis Belirtileri Yaşayan Kişinin Yapması Gerekenler
Yukardaki belirtilerden bir yada bir kaçını devamlı olarak yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken üzerinizde pantolon yada etek olmadan bacaklarınızı kalça kısmından başlayarak ayak bileklerine kadar özellikle toplar damarların geçtiği cilt kısmını incelemelisiniz. Damarlarda kıvrılma, genişleme yada morluk, cilt dışına taşma gibi bulgularla karşılaşırsanız mutlaka çok vakit kaybetmeden ve özellikle paniklemeden korkuya kapılmadan müsait bir anınızda sizide Medical Art varis tedavi merkezinde ücretsiz muayene için bekliyoruz.

Varis Tedavisi Gecikirse Ne Olur
Toplum olarak ağrı sancı ve sızıları önemseyeren anlık ve geçici olarak düşünmemizden kaynaklı olarak bir çok hastalığımızı ilerlemesine neden olduğumuz bir gerçektir. Peki varis belirtileri yaşayıpta önemsemeyen insanlar hangi sorunlarla karşılaşır tedavi olmaması durumunda hemen onuda özetle açıklayalım dilerseniz.

İyileşmeyen Bacak yaraları görülecektir
Varis’e bağlı olarak bacaklarınızda zamanla iyileşmeyen yaralar meydana gelir (Varis ülseri) problemine sebep olacaktır.

Ciltte Sertleşme ve Kanamalar Meydana Gelir
Yukardaki belirtilere ek olarak cildiniz sanki bir tahta gibi sertleşerek kanamalar baş göstermeye başlayacaktır.

Bacaklarda Şiddetli Ağrılar
Varis Tedavi için geciktikte (Flebit) iltihap meydana gelerek bacaklarınızda dayanılması zor şişlik ve müteakibinde ağrılar sık sık görülecektir.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.